Pri žirafi tehta več kot 11 kg (25krat več kot pri povprečnem moškem). Ta gmota mesa, prožna in mišičasta. Ta organ ljubezni. Ta organ privlačnosti. Ta organ, ki ne izbira. Ta organ, ki lahko tudi otrdi. Ta organ, ki ne uboga. Ta organ, ki ga ne znam sama ubogati. Ta organ, ki ga ne upamo ubogati. In zdaj, preden odtavam, se bom vrnila k žirafam. Zakaj imajo žirafe tako težkega? Ker mora pumpat dvakrat več kot povprečen moški. Zato imajo žirafe predolgega, da bi imele organ ljubezni tako lahek. Zato ker je treba potisnit kri min.tri metre do možganov (in to ne "drugih" možganov, ampak kar tistih kjer se odvijajo vsi smotani procesi). Kot posledico, žirafam ne moremo meriti krvnega tlaka Riva-Rociju in slišati Korotkowih tonov. Verjetno bi sicer teoretično lahko, a ne obstaja taka manšeta, ki bi jo lahko nataknili žirafi. Ampak vseeno, očitno se da izmeriti (se nisem poglobila), ker baje je krvni tlak žirafe trikrat človeški-torej medicinski učbeniki bi z lahkoto diagnosticirali hipertenzijo. A vse se skriva v velikosti organa, ki lahko otrdi. Srce narekuje tlak in fiziologija žirafe ne uboga medicinskih definicij. Naj torej diagnosticiram fiziološko hipertenzijo? Lahko vprašam strokovnjake za mnenje, ampak se raje ne bom sramotila... In zaključila bom monolog o žirafi z retoričnim vprašanjem. Zakaj žirafa zmore ubogati srce in ob tem izzvati patološko stanje, ljudje pa vedno delamo to, kar je prav-za naše ali pa za tuje možgane?
Jutri je že petek in ta vikend bo spet smučanje. Lahko slovenska raketa ponovno stopi na stopničke? Če ne zdaj, pa prihodnji teden. Priporočam ji, da si za zajtrk speče jajčko na oko v pekaču za mafine. Glih danes sem to gledala na spletu. Zanimiva ideja. Čeprav bo poraba elektrike s tem večja, ker se pečica ne zagreje v 3 min... Tako kot tudi vročemu čaju ne uspe zagreti telesa v treh minutah. Mogoče bo boljši izkoristek, če dam telo v pečico in jajce v čaj? Ali pa bo le nastal človeški odojek in kamilični egg nog. In spet je nastal neumen odstavek. A point je v Tini Maze.
Odgovor na vprašanje iz prvega odstavka bi lahko bil povezan s količino spanja. Žirafa je povsem zadovoljna, če spi dve uri. Ljudje pa nismo. Meni je potrebnih 10. In ob deprivraciji pride morda ravno do učinka na možgane, ki utiša srce, ker nas tista gmota krivulj (od katerih nobena ne deluje na sigmoiden način) mora kaznovati. Grem raje vegetirat in v druženje s kakšno serijo, preden spišem novo poglavje patologije možganov in srca (in bodo študenti imeli eno temo več za obdelat). Dvomim, da so že povezali te dve temi. Zdravilo? Obisk živalskega vrta, kjer se nastaviš žirafi, da te poljubi, nate nate prenese vibracije svojega velikega srca ter tako za tisti dve uri obiska ubogaš srce ter opaziš svet okrog sebe. Ali pa le kak antihipertenziv v kombinaciji s pivom iz nove pivnice v Ljubljani. In nato pristaneš v kliničnem centru ter spoznaš seksi medicinskega brata, ki ti ogreje možgane.
T=)